PETKÖŞK VETERİNERLİK

PETKÖŞK VETERİNERLİK

Sevimli dostlarımıza kaliteli sağlık hizmetlerini sunarak onların daha sağlıklı yaşamalarını sağlamak amacıyla kurulduk.
Hastalık, travma vb nedenlerle şekillenen sorunların teşhis edilmesinde tıbbi görüntüleme yöntemleri önemli bir yer tutar.
Travma ile şekillenen kırık, çatlak vb. durumların teşhisi,  kalça displazisi gibi genetik veya sonradan şekillenen durumlar  ve karın ve göğüs boşluğunda bulunan iç organların muayenesinde  sıklıkla kullanılan bu teşhis metodu kliniğimizde kullanılmaktadır.
Ses dalgalarını kullanarak iç organları muayene etmemizi yarayan bu sitem kliniğimizde aktif olarak kullanılmaktadır.
Aşılama küçük dostlarımızı hastalıklardan korumak amaçlı yaptığımız uygulamalardan biridir. Bazıları tek hastalığa bazıları da birden fazla hastalığa karşı etkilidir. Yavru döneminde tam bağışıklığı sağlamak amacı ile yoğun bir aşılama programı uygulanırken yetişkinliğe geçtikten sonra uygulamalar yılda bir defaya mahsus olarak yapılmaktadır.Bu uygulamaların tarihleri kayıtlı hastalarımıza e posta yada telefon yolu ile  düzenli olarak bildirilmektedir.
Kliniğimize gelen küçük dostlarımızın muayenesinde iç ve dış parazit kontrolü önemli bir yere sahiptir. Dış parazitler ( kene, pire vs) ve iç parazitler ( mide, bağırsak ve akciğer kıl kurtları vs.) hem kendileri hem de bulaştırdıkları hastalıklar yönünden mücadele etmemiz gereken etkenlerin başında gelir. Düzenli olarak kontrol ve koruyucu ilaç uygulaması gerekmektedir.Bu uygulamaların tarihleri kayıtlı hastalarımıza e posta yada telefon yolu ile  düzenli olarak bildirilmektedir.
Kayıp ve çalınma durumlarında hem resmi olarak ufak dostumuzun bulunmasında kolaylık sağlamak hem de size  ait olduğunu kanıtlamak amacı ile yapılan bu uygulama deri altına mikrocip adı altındaki implatın yerleştirilmesidir.
Ufak dostlarımızın ağır hastalıklarında sürekli kliniğe getirip götürülmesinin zor veya tehlikeli olduğu durumlarda uzun süreli yatılı tedavi hizmeti vermekteyiz.
Hastalık teşhisinde ve genel check up sırasında klinikte kullandığımız  teşhis yöntemlerinden bazıları şunlardır:
  • Hemogram
  • Biyokimya
  • Mikroskopik muayene
  • Hızlı test kitleri
Bizimle uzun süre sağlıklı olarak bir arada olmaları için özellikle ileri yaştaki olmak üzere tüm küçük dostlarımızın chech up uygulamarı kliniğimizde yapılmaktadır.
Kliniğimizde önceden randevu alarak kuaför hizmeti,  tırnak kesimi gibi hizmetleri alabilirsiniz.

04 Temmuz 2018 Çarşamba